4 najlepsze atrakcje w okolicy Kalisza

Niniejszy artykuł pod tytułem Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jesteś w Kaliszu przejazdem? A może spędzasz weekend z rodziną? To świetnie, jeśli jednak miasto zostało przez Was doszczętnie sprawdzone i nie wiecie co robić dalej. Mamy dla Was najlepsze atrakcje w okolicy Kalisza, które warto zobaczyć przed powrotem do domu.

Oto 4 najlepsze atrakcje w okolicy Kalisza.

Gołuchów w okolicy Kalisza – zamek

Gołuchów to znana wszystkim mieszkańcom Wielkopolski wieś. Znajduje się ona 16 kilometrów od Kalisza, a jej okolica to bujne lasy. We wsi znajduje się zamek, który powstał z rozbudowany dworku Leszczyńskich w 1560 roku. Jest to świetne miejsce do zwiedzania i spacerowania bo zamek posiada park o powierzchni 130 hektarów. Różne ścieżki i alejki nadają zamkowemu parkowi urok. Oprócz tego w zamku mieści się kawiarnia, a jej specjalnością są dania z dziczyzny. Ciekawostką jest również, głaz narzutowy o obwodzie 22 metrów, który znajduje się w parku Krajobrazowym w okolicy Gołuchowa. Nie można zapomnieć też o zagrodzie dla zwierząt, w której znajdują się zwierzęta zamieszkujące tutejsze lasy takie jak na przykład żubry.

Nowe Skalmierzyce – dworzec kolejowy

Między Kaliszem, a Ostrowem Wielkopolskim znajduje się miejsce Nowe Skalmierzyce. Choć mało słyszy się o tej atrakcji to i tak warto tam zaglądnąć. Dokładnie chodzi o neogotycki dworzec kolejowy wybudowany w XIX wieku. Swoim wyglądem przypomina zamek Disneya. Miejscowość oddalona jest od Kalisza niecałe 10 kilometrów.

Śmiełów „Ogródek Zosi”

60 kilometrów na północy zachód od Kalisza znajduje się kompleks pałacowo-parkowy. Ponoć właśnie to miejsce natchnęło Mickiewicza do napisania „Pana Tadeusza”. W pałacyku aktualnie znajduje się Muzeum nazwane jego imieniem, a ogrody znajdujące się tuż obok zostały urządzone na podstawie opisu ogrodów w Soplicowie. Jeśli szukasz aktywnego wypoczynku warto udać się do Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Przez całą jego powierzchnie rozciąga się 3 różne trasy turystyczne niebieski, żółty i zielony.

Tłokinia Kościelna w okolicy Kalisza – pałac i kościół

Tłokinia Kościelna to niepozorna wieś, w której znajduje się zabytkowy kościół św. Jakuba oraz pałac Chrystusowski z 6 hektarowym parkiem. Kościół powstał około XVIII wieku i należy do najcenniejszych zabytków w okolicy. Pałacyk został odremontowany i aktualnie znajduje się w nim restauracja i pokoje gościnne w klimacie XX w.

Czy twoim zdaniem te 4 atrakcje w okolicy Kalisza warto jest zobaczyć?