Nazwa regionu:

Kalisz

Liczba ludności:

101 tyś.

Powierzchnia obszaru:

70 km²

Co robić w Kaliszu? Ciekawe imprezy i wydarzenia

2020.05.12

1 minuta i 56 sekunda

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Imprezy na wiosnę i lato
  • Wydarzenia obywające się jesienią i zimą
Niniejszy artykuł pod tytułem Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kalisz wcale nie jest nudnym miastem. Dużo się w nim dzieje i jest to idealne miejsce nie tylko na wyjazd dla dwojga, ale również dla rodziny z dziećmi. Są to wydarzenia cykliczne, które dostosujesz do swojego wolnego. W Kaliszu między innymi odbywa się Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej zwany „Schola Cantorum”.

Imprezy na wiosnę i lato

Jeśli akurat jesteś na weekend w Kaliszu w okresie wiosennym to musisz pójść w marcu na Międzynarodowe Prezentacje Form Tanecznych. Co to jest? Jest to święto dla osób, które uwielbiają taniec. W maju odbywają się spotkania teatralne czyli dokładnie mówiąc Festiwal Sztuki Aktorskiej. W okresie letnim w Kaliszu obfitują takie wydarzenia jak Jarmark Archeologiczny, który działa już kilka lat. Jest to świetnym pomysł, jeśli jedziesz z dziećmi. Czerwiec to miesiąc dla Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych, a w połowie lipca możesz udać się na weekend celtycko-irlandzki. Zobaczysz taniec irlandzki czy posłuchasz muzyki celtyckiej. Pod koniec lata czyli w sierpniu odbywa się Biesiada „Kolebka Polski” w Grodzie Piastów w Zawodzie.

Wydarzenia obywające się jesienią i zimą

Choć to już nie takie ciepłe miesiące jak lato czy późna wiosna to jednak zdecydowanie nic w Kaliszu nie umiera. Jest to okres dla miłośników muzyki, bo Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych to najważniejsze wydarzenie w mieście. To najlepsza okazja, aby zobaczyć i posłuchać przeróżnych wykonawców z innych krajów. Zimą, a dokładnie w styczniu wita każdego Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. O tej imprezie można usłyszeć w całej Polsce. Festiwal oferuje nie tylko przegląd zespołów, ale także warsztaty plastyczne, seminarium z dziedziny tańca i muzyki dawnych epok czy konkurs, w którym można wygrać puchar grand prix i nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. W konkursie mogą wziąć udział tylko polskie zespoły.

Kulturalne imprezy odbywające się w całej Polsce coraz częściej zdobywają zagranicznych odwiedzających. Kalisz, dzięki znanym festiwalom cieszy się renomą w wielu różnych krajach. Jeśli, więc będziesz akurat w mieście, gdy będzie się odbywał jeden z nich nie przegap okazji i wpadnij.