Domowe sposoby na nudności w ciąży

Niniejszy artykuł pod tytułem Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli jesteś przyszłą mamą to już na pewno czytałaś o imbirze czy migdałach na nudności w ciąży. W naszym poradniku dowiesz się o sposobach mniej znanych, które działają na poranne nudności. Warto je wypróbować, aby nie spędzić całego ranka w łóżku.

Nudności w ciąży –  aromaterapia

Jednym z mało znanych sposobów na nudności jest wdychanie niektórych zapachów, które znacznie łagodzą nieprzyjemne odczucie kobiet w ciąży. Poleca się olejki eteryczne takie jak lawendowy, sosnowy, eukaliptusowy czy rumiankowy. W domu możesz korzystać z nawilżacza albo kominka aromaterapeutycznego. Jeśli gdzieś wychodzisz, a wiesz, że mogą zdarzyć się nudności wystarczy skropić bawełnianą chusteczkę kilkoma kroplami olejku i nosić w torebce czy kieszeni.

Nudności w ciąży – napój z bąbelkami

Jak wiadomo przyszłym mamom  poleca się picie wody niegazowanej, ale jeśli doskwiera Ci to nie fajne uczucie, że jest Ci niedobrze to właśnie woda gazowana z cytryną może pomóc. Niektóre kobiety w błogosławionym czasie piją colę, choć to niezbyt dobry pomysł ze względu na dużą zawartości cukru i kofeinę. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie picie wody gazowanej z cytryną. Pij ją małymi łykami przez cały dzień i pamiętaj, aby była lekko schłodzona.

Sposób na wymioty w ciąży – głębokie oddychanie

Kolejnym sposobem na nudności jest oddychanie świeżym powietrzem, dlatego stan przy otwartym oknie i wykonuj głębokie oddechy. Możesz także, takie głębokie oddychanie połączyć z jogą. Pamiętaj jednak, że tu ważne jest odpowiednie przygotowanie i miejsce. Zaleca się spacerować codziennie chociaż przez godzinę. W lato spaceruj, gdy powietrze nie jest jeszcze zbytnio nagrzane czyli rano albo późnym wieczorem.

Nudności w ciąży – ananas z rana

Na świecie krążą pewne badania, które mówią o tym, że świeży ananas z rana łagodzi mdłości. Przed zjedzeniem bądź wypiciem soku, schłodź ananasa. Jeśli nie pomoże to na pewno dostarczy cennych witamin i minerałów.

Uwaga! Ananas wcale nie przyczyna się do poronienia. Jest to mit, dlatego spokojnie możesz codziennie wypić szklane soku bądź zjeść miskę ananasa.

Nudności w ciąży – akupresura

W aptekach możesz kupić specjalne opaski uciskowe na nadgarstki. Odpowiednio założone stymulują one określone punkty na ciele – neiguan. Akupresura mówi o tym, że taka stymulacja może zapobiegać nudnościom w ciąży.

Sposób na wymioty w ciąży – okład

Jeśli akurat przechodzisz atak nudności połóż się na plechach na łóżku i przyłóż do brzucha termofor, w którym znajduje się gorąca woda.