Jak usunąć pryszcze z twarzy? - 7 wskazówek

Jak usunąć pryszcze z twarzy? – 7 wskazówek

Jesteś osobą, która marzy o pięknej skórze twarzy, ale wciąż zmaga się z trądzikiem? Wydaje Ci się, że wykonałeś już wszystkie czynności, aby się go pozbyć, ale nadal nic? Poznaj 7 przydatnych wskazówek jak usunąć pryszcze z twarzy i pozbądź się nieestetycznych wyprysków.

Jak usunąć pryszcze – pamiętaj o oczyszczeniu to ważne!

Podstawą zdrowej i pięknej skóry jest jej porządne oczyszczenie. Jeśli nawet na codzień nie używasz kosmetyków do makijażu to i tak na twojej skórze osadza się mnóstwo zanieczyszczeń. Pamiętaj więc, aby swoją twarz umyć od razu po wstaniu, jak i przed pójściem spać. Używaj produktów stricte przeznaczonych do mycia twarzy bez alkoholu i dobrze dobranych do twojego rodzaju skóry.

Jak usunąć pryszcze – złuszczaj naskórek

Jak wiadomo skóra posiadająca trądzik nie potrafi się sama prawidłowo złuszczyć dlatego jej pory są często zatkane przez martwy naskórek. Warto więc raz w tygodniu zrobić peeling, który odblokuje ujścia mieszków włosowych i pozwoli wniknąć głębiej produktom z pielęgnacji.

Jak usunąć pryszcze – nawilżaj

Od wielu lat mówi się, że na trądzik świetnie działa jej wysuszanie. Niestety jest to błąd! Skóra trądzikowa potrzebuje dużego nawilżenia, aby gruczoły łojowe nie produkowały więcej łoju. Pamiętaj, że takie kosmetyki nie mogą być tłuste… świetnie nadają się do tego serum o lekkiej konsystencji.

Jak usunąć pryszcze – patrz co nakładasz na twarz

Wiele produktów przeznaczonych do skory trądzikowej może ją jeszcze bardziej zaognić. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie składów kosmetyków i nie używanie tych, które mogą dodatkowo zapchać naszą skórę twarzy. Unikaj alkoholu i parafiny w składach.

Jak usunąć pryszcze – nie wyciskaj

Nie wyciskaj zaognionych wyprysków i zaskórników, bo w taki sposób możesz roznieść bakterie, które beda tworzyć nowe krosty. Pamiętaj również o nie dotykaniu swojej twarzy w ciągu dnia i dbaniu o higienę narzędzi do robienia makijażu.

Jak usunąć pryszcze – odpowiednia dieta

Ładna skóra to nie tylko używanie odpowiednich kosmetyków, ale również odpowiednia dieta. Gluten, cukier czy duża ilość soli nie pomoże w walce z trądzikiem. Pij dużo wody, jedz więcej warzyw i unikaj żywności, które jest przetworzona.

Jak pozbyć się trądziku – nie pij i nie pal

Nad używanie alkoholu i palenie dużej ilości papierosów może powodować zły wygląd twojej skory na twarzy. Zrezygnuj z takich używek i ciesz się piękną cerą.

Jeśli twoja domowa walka nie pomaga z trądzikiem warto udać się do odpowiedniego specjalisty, który zrozumie i doradzi jak usunąć pryszcze. Pamiętaj, że znalezienie dermatologa, który naprawdę chce pomóc nie zawsze będzie łatwe, dlatego nie zrażaj się na samym początku.