Jakie gry planszowe na imprezę?

Jakie gry planszowe na imprezę?

Często w swoim domu urządzasz imprezy? Muzyka, alkohol i dobre przekąski to połowa drogi do udanej zabawy. Jeśli chcesz urozmaicić ten czas nie tylko sobie, ale i twoim gościom musisz wiedzieć jakie gry planszowe mogą być godne twojej uwagi.

Podstawowymi czynnikami, które decydują o tym, że gra będzie przyjemna jest ciekawa fabuła i proste zasady. Oto nasze najlepsze propozycje gier planszowych, które musisz mieć w swoim domu.

Gry planszowe – Taboo

To jedna z tych gier planszowych, które świetnie nadają się na imprezę, ale również na spotkanie rodzinne. To gra, która jest bardzo podobna do kalambur. Jeden z graczy musi opisać hasło w taki sposób, aby osoby z jego drużyny mogły je odgadnąć. I może Ci się wydawać, że Taboo to nic nadzwyczajnego, ale warunkiem opisywania wylosowanego hasła jest nieużywanie zabronionych słów, które znajdziesz pod słowem do zgadnięcia.

Gra planszowa – Jenga

Jenga to dość popularna gra, w której gracze muszą kolejno usuwać drewienka, tak, aby wieża się nie rozpadła. Choć nie jest to typowa gra planszowa to jednak może być wspaniały dodatkiem do spędzenia czasu ze znajomymi.

Gry planszowe – Dixit

Ta gra zmusza graczy to wyzwolenia swojej wyobraźni. W każdej turze jedna osoba opowiada krótkim zdaniem historię znajdującą się na karcie. Pozostałe osoby muszą wybrać ze swojej talii kart, tą, która najbliżej odpowiada opowiedzianej historii. Następnie wszystkie z nich zostają pomieszane, a zadaniem graczy jest odgadnięcie która z kart należała do osoby opowiadającej.

Gry planszowe – Jungle Speed

W tej grze jest ważna zręczność i nerwy ze stali. Każda osoba, która bierze udział w zabawie posiada stos kart z różnymi wzorkami. Zadaniem jest chwycenie stojącego na środku stołu totemu, jeśli zauważysz na czyjeś karcie ten sam symbol. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich symboli.

Gra planszowa – Małpiszony

Gra „Małpiszony” polega na tym, że gracze podczas każdej rundy losują karty. Na każdej z nich widnieje inny numer opisujący różne czynności. Jeden z graczy otrzymuje bloczek z wyrazem „Małpuj”. Musi on postarać się, aby jak najlepiej naśladować ruchy pozostałych graczy, w taki sposób, aby go nie przyłapali na małpowaniu. Osoba, która zostanie zwycięzcą ma największa liczbę kart.

Gry planszowe – Party Time

To ciekawe połączenie kalamburów, zgadywania słów czy znanych osób, a także znalezienie jak najwiecej wyrazów występujących na tą samą literę czy wyszukanie rymów do podanego słowa. Party Time to idealna gra do rozkręcenia imprezy i zaangażowania wszystkich swoich gości.