Jesteś alergikiem? Na te rośliny musisz uważać w Kaliszu!

Niniejszy artykuł pod tytułem Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sztuczna trawa vs prawdziwa – którą wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wiosna to czas pylenia wielu roślin, które nie sprzyja osobom z alergią. W Kaliszu jest kilka takich roślin, które mogą powodować dolegliwości takie jak katar, swędzenie oczu czy problemy z oddychaniem. W tym zestawieniu dowiesz się co może być potencjalnym alergenem.

Jakie rośliny mogą powodować alergię w Kaliszu?

Alergicy mają nie lada wyzwanie w okresie wiosenno-letnim, gdy wszystkie rośliny zaczynają pylić. Zatkany nos, czerwone i bolące oczy, spuchnięta twarz to objawy występowania alergii. W Kaliszu występuje kilka roślin, które nieustannie co roku powodują niekomfortowe dolegliwości wielu osobom. Poniżej znajdziesz listę roślin alergizujących.

  • leszczyna,
  • olcha,
  • brzoza,
  • topola,
  • jesion,
  • grab,
  • dąb,
  • trawa.

Objawy alergii na pyłki roślin

Symptomy alergii pojawiają się gwałtownie i bardzo często występują od wiosny do końca jesieni, a szczególnie w okresie jej nawożenia. Typowymi objawami alergii są:

  • Astma alergiczna – mocny, gwałtowny kaszel, który zdecydowanie utrudnia oddychanie. Wyróżnić można go poprzez świszczący odgłos i duszności,
  • Alergiczny nieżyt nosa – czyli katar sienny objawiający się wodnistą i obfitą wydzieliną z nosa. Często towarzyszy temu kichanie, świąd nosa oraz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła,
  • Alergiczne zapalnie spojówek – pojawia się widoczny obrzęk oraz zaczerwienienie na powiekach. Oczy często łzawią i swędzą.

Takie objawy nie są zagrożeniem dla zdrowia, ale na pewno są bardzo uciążliwe, ponieważ powodują osłabienie i zmęczenie. Czasami kontakt z pyłkami, które alergizują mogą dać takie dolegliwości, które będą przypominać alergię pokarmową, objawy skórne jak pokrzywka i podwyższoną temperaturę.

Jak poradzić sobie z objawami alergii?

Z występującymi objawami alergicznymi najlepiej udać się prosto do alergologa, który ustali dokładnie jaki alergen wpływa niekorzystanie na nasz organizm i wprowadzi leczenie odczulające. Z łagodnymi objawami możemy radzić sobie sami korzystając ze środków dostępnych w aptekach. Pomocne będą na pewno leki antyhistaminowe, które zmniejszają wydzielanie histaminy. W przypadku kataru rozwiązaniem mogą być krople do nosa, które go udrożnią. Jeśli natomiast dokucza nam zapalenie spojówek można sięgnąć po krople przeciwalergiczne do oczu. Nie tylko złagodzą zaczerwienie, świąd i pieczenie, ale wypłuczą z oka alergen, który nam szkodzi.

Przeczytaj także: https://porady.kalisz.pl/sztuczna-trawa-vs-prawdziwa-ktora-wybrac